top of page

Hakkımızda

Doğada olan sade ve zarif güzelliği insanlarla özgün bir şekilde buluşturmayı amaçlayan Belaqua’yı, “denizden ve sudan gelen güzellik” mottosu ile 2020 yılının ilk yarısında kurduk.

 

Belaua’yı marka olarak yaratma fikri, günümüzde incinin doğallığı temsil edecek derecedeki duru güzelliğin maalesef eski zamanlardaki kadar hatırlanmamasıyla ortaya çıktı. Belaqua’yla beraber unutulmuş ve doğanın bize verdiği bu güzelliği tüm dünyaya tekrar hatırlatmak istedik.

 

İsmini Latincede güzellik anlamına gelen ‘Bella’ ve İngilizcede açık deniz mavisi anlamına gelen ‘Aqua’ kelimesinden alan Belaqua ile dünyadaki ‘sıkıcı inci’ algısını değiştirerek, doğanın aslında bize hediye ettiği inciyi; günlük hayatımızın her alanında kullanabileceğimiz zamansız ve modern tasarımlarımızla yeniden hayatla buluşturuyoruz. 

 

Güzel olmak için yapay ürünlere ihtiyaç olmadığını; herkesin kendi içinde ayrı ve özel bir güzelliğinin olduğunu hatırlatmak için inciden yola çıktığımız Belaqua’da her bir üründe eşsiz ve farklı deforme incilerle sizlerle buluşturuyoruz. Yani ürünlerimiz model olarak aynı olsa da her tasarımımızda kişiye özel ve eşsiz inci kullanıyoruz. Tıpkı her insanın eşsiz olduğu gibi!

 

Özellikle kadınlara kendi güzelliklerini hatırlamalarında bir sembol olmayı hedefliyoruz. Kadınların birlikte büyüdüğü bir işletme olup, istihdam yaratmak ise en büyük motivasyonumuz.

 

Birlikte büyüyeceğimiz, hep beraber deniz kabuklarımızdan çıkacağımız günlerde sevgiyle buluşmak dileğiyle…

 

Belaqua Ailesi

Whatsapp-Icon.png
bottom of page